Neden horlama mi?

Hvorfor_snorker_vi.jpg

Neden horlama mi?

Nefes tıkalı olduğunda horlama oluşur. Bu soğuk algınlığı ya da burun veya boğazda anatomik bir düzensizlik nedeniyle olabilir. Horlamanın en sık nedeni, uyku sırasında boğaz ve çevresindeki kasları çok fazla dinlenmek olmasıdır. Bu boğazda açılış küçülür ve hava geçerken zorluk anlamına gelir. Eğer akciğerlere hava aynı miktarda, hava hızı artar olmalıdır beri.Boğaz artar ve küçük dil ve yumuşak damak basınç titreştirerek çalışır. Bu titreşimler horlama denir.
Horlama uyku sırasında bu sorunlu nefes bir işarettir.Yüksek sesle horlama sesi, orada daha az yer sizin boğaz bulunmaktadır.

Bu horlamaya normal mi?

Evet! Horlama sürece insanlar uyurken var olan çok yaygın bir olgudur.
Horlama sıklığı hakkında Tabloların neredeyse her evde bir horlayan kimse olduğu kadar yaygın olduğunu göstermektedir. Erkekler daha sık kadınlara göre horlama. Bir fark olsa da yaş ile telafi.

Eğer gerçekten dinlenmiş değil horlama zaman!

Eğer horlama, bir çok düzensiz soluk alıp veriyor. Bu gece nefes duraklar tutabilirsiniz. Bu ara 10 saniye kadar sürebilir ve gece boyunca birçok kez tekrarlayabilir. Böyle sonları olmadan yaşayabilirsiniz, ancak uyku rahatsız olsa da .
Bu bozukluklar gece boyunca çok kez maruz kalmaktadır. Bu vücudunuzun hak dinlenmek anlamına gelir.Sonuç sizi yorgun ve uyuşuk uyanmak ve horlama sağlık zarar verebilir olmasıdır.
Çalışmalar horlayan obstrüktif uyku apnesi, hipertansiyon, koroner kalp hastalığı, iktidarsızlık, migren, baş ağrısı ve beyin kanaması gibi çeşitli hastalık koşulları riski olduğunu göstermiştir.